O mnie

Witaj! Cieszę się, że jesteś tutaj ze mną!

Nazywam się Danuta Woźniak.

Z wykształcenia jestem pedagogiem resocjalizacyjnym oraz nauczycielem wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Aktualnie jestem na kierunku wczesnego nauczania języka angielskiego, ale myślę, że to jeszcze nie koniec mojej przygody z kształceniem 😉 

Pracuję na stanowisku nauczyciela (w mojej opinii) w jednym z najlepszych przedszkoli w Polsce, stworzonym z miłości i pasji do pracy z dziećmi. Przez prawie 4 lata pracowałam w żłobku i przedszkolu o profilu Montessori w Opolu i to tam zakochałam się w tej metodzie, która jest w moim sercu do dziś. Na studiach miałam przyjemność odbywać praktyki w świetlicach, pogotowiu opiekuńczym oraz sądzie. Przez rok zajmowałam się również promocją AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Opolu. Prywatnie jestem mamą chłopca urodzonego w październiku 2017 roku.

Na blogu łączę wiedzę pedagogiczną z humanistycznym podejściem do wychowania oraz rodzicielstwem bliskości. Piszę również o edukacji alternatywnej (głównie Montessori) dzieci w wieku 0-6 i dzielę się pomysłami na aktywności, zajęcia i na to jak można spędzać czas z dzieckiem w domu. 

Chcę by ten blog był dla Was inspiracją w budowaniu bliskich relacji z dziećmi i rozwijaniu się razem z nimi..