Poznajmy się

Witaj! Cieszę się, że jesteś tutaj ze mną!

Nazywam się Danuta Woźniak.

Z wykształcenia jestem

  • pedagogiem resocjalizacyjnym
  • nauczycielem wychowania przedszkolnego oraz edukacji wczesnoszkolnej, w tym nauczycielem Montessori 
  • ukończyłam studia z wczesnego nauczania języka angielskiego,
  • uczestniczyłam w II konferencji dla specjalistów SPECJALIŚCI 0-6: PRAKTYCY – PRAKTYKOM

Pracę z dziećmi zaczęłam w roku 2014, tak naprawdę od razu kiedy skończyłam studia. Odkąd tylko zaczęłam myśleć o pracy, to wiedziałam, że będzie ona związana ze stanowiskiem pedagoga albo psychologa, a dokładniej z dziećmi. Przez pierwsze 4 lata po studiach pracowałam w żłobku i przedszkolu o profilu Montessori w Opolu i to tam zakochałam się w tej metodzie, która jest w moim sercu do dziś. Aktualnie pracuję na stanowisku nauczyciela w jednym z najlepszych (w mojej opinii) przedszkoli w Polsce, stworzonym z miłości i pasji do pracy z dziećmi.

Praca nauczyciela przedszkola i pedagoga, to nie tylko edukacja małego dziecka, ale przede wszystkim budowanie z nim relacji, dbanie o jego całkowity rozwój. To również wsparcie rodziców i współpraca z nimi.

W swojej pracy i wychowaniu kieruję się wartościami rodzicielstwa bliskości oraz tymi promowanymi przez Jespera Juula. Ważne jest dla mnie porozumienie bez przemocy (NVC) oraz edukacja skupiona na naturalnych prawach dziecka.

Blog powstał by dzielić się z Wami moją wiedzą, doświadczeniem i pasją do tego by jako nauczyciele, opiekunowie czy rodzice być bliżej dzieci, pomóc Wam w procesie wychowania oraz edukacji na etapie żłobka i przedszkola.

Na blogu piszę o:

  • procesach wychowania, by wspierać rodziców
  • rozwoju dziecka, by pomóc je zrozumieć i tym samym być bliżej niego,
  • edukacji alternatywnej, bo ta mi jest najbliższa w mojej pracy nauczyciela
  • wartościach, bo na ich podstawach budujemy dziecku świat i pomagamy mu się w nim odnaleźć.

Wszystkie treści przedstawione na zmiloscidodzieci.pl mają jedynie treść informacyjną i edukacyjną i nie mogą zastąpić indywidualnej porady lekarskiej, położniczej, psychologicznej, prawniczej ani żadnej innej.