O mnie

Witaj! Cieszę się, że jesteś tutaj ze mną!

Nazywam się Danuta Woźniak.

Z wykształcenia jestem pedagogiem resocjalizacyjnym oraz nauczycielem edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Aktualnie jestem na kierunku wczesnego nauczania języka angielskiego.

Pracuję na stanowisku nauczyciela w jednym z najlepszych przedszkoli w Polsce. Przez prawie 4 lata pracowałam w żłobku i przedszkolu o profilu Montessori, z dziećmi od 7 miesięcy do lat 6. Na studiach miałam przyjemność odbywać praktyki w świetlicach, pogotowiu opiekuńczym oraz sądzie. Przez rok zajmowałam się również promocją AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Opolu.

Macierzyństwo jeszcze bardziej otworzyło mnie na wiedzę związaną z dziećmi.

W wychowaniu oraz pracy z dzieckiem ważna jest dla mnie bliskość, otwarcie na jego uczucia i potrzeby oraz podążanie za nim. Staram się skupiać na emocjach swoich oraz dziecka.

Blog stworzyłam z myślą o tym, aby opiekunowie, nauczyciele i pedagodzy mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące zachowania dziecka w wieku od 0-6 lat, by pomóc im zrozumieć jego zachowania oraz pomóc w rozwiązaniu problemów wychowawczych z jakimi się spotykają na co dzień.

Kieruję moje treści również do rodziców,aby ukazać im to jaki wpływ na dziecko, jego zachowanie i jakim człowiekiem się stanie, ma to jacy jesteśmy, to co się dzieje wokół niego, to jakie doświadczenia przechodzi i jak możemy mu pomóc, kiedy pojawia się jakiś problem.

Zależy mi, aby w placówkach do których uczęszczają nasze dzieci już od niemowlęcych lat, było mniej skupiania się na blokowaniu i modyfikacji dziecięcych zachowań, które uważamy za problematyczne, a więcej skupieniu się na rozwijaniu empatii i uważności. Aby czas spędzany w żłobakach, przedszkolach czy szkołach był naznaczony przez życzliwość, szacunek, bliskość i porozumienie bez przemocy.

W nas opiekunach i nauczycielach tkwi siła, aby stworzyć dla dzieci przyjemną i pełną szacunku atmosferę, w której będą mogły się rozwijać nie tylko intelektualnie, ale również wewnętrznie.