Nazywam się Danuta Woźniak.

Z wykształcenia jestem pedagogiem resocjalizacyjnym oraz nauczycielem edukacji przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Przez prawie 4 lata pracowałam w żłobku i przedszkolu o profilu Montessori, z dziećmi od 7 miesięcy do lat 6.Na studiach miałam przyjemność odbywać praktyki w świetlicach, pogotowiu opiekuńczym oraz sądzie. Przez rok zajmowałam się również promocją AKADEMII PRZYSZŁOŚCI w Opolu.

Macierzyństwo jeszcze bardziej otworzyło mnie na wiedzę związaną z dziećmi.

W wychowaniu oraz pracy z dzieckiem ważna jest dla mnie bliskość, otwarcie na jego uczucia i potrzeby oraz podążanie za nim. Staram się skupiać na emocjach swoich oraz dziecka.

Bloga stworzyłam z myślą o tym, aby opiekunowie, nauczyciele i pedagodzy mogli znaleźć odpowiedzi na nurtujące je pytania dotyczące zachowania dziecka w instytucjach w których pracują (żłobkach, przedszkolach), by pomóc im rozwiązać problemy wychowawcze i przede wszystkim aby dzieci zrozumieć. Zależy mi, aby w całej Polsce poziom opieki nad dzieckiem w powyższych placówkach był na jak najwyższym poziomie, aby podchodzono do dziecka podmiotowo, szanowano jego potrzeby, integralność i kompetencje.

Kieruję moje treści również do rodziców aby ukazać im to jaki wpływ na dziecko, jego zachowanie i jakim człowiekiem się stanie, ma to jacy jesteśmy, to co się dzieje wokół niego, to jakie doświadczenia przechodzi

Zależy mi, aby w placówkach do których uczęszczają nasze dzieci już od niemowlęcych lat, było mniej skupiania się na blokowaniu i modyfikacji dziecięcych zachowań, które uważamy za problematyczne, a więcej skupieniu się na rozwijaniu empatii i uważności. Aby czas spędzany w żłobakach, przedszkolach czy szkołach był naznaczony przez życzliwość, szacunek i bliskość.

W nas opiekunach i nauczycielach tkwi siła, aby stworzyć dla dzieci przyjemną i pełną szacunku atmosferę, w której będą mogły się rozwijać nie tylko intelektualnie, ale również wewnętrznie.