O blogu

Z miłości do dzieci…

jest przede wszystkim blogiem poświęconym dzieciom i całej tematyce z nimi związanej. Jednak również poświęconym wyznawanym przeze mnie wartościom, którymi kieruję się w pracy i w życiu. Pokaże Ci moje spojrzenie na świat dziecka.

Mój blog, to nie tylko sucha wiedza, ale dużo doświadczenia, popełnionych błędów, przeżytych chwil, które nie raz doprowadzały do łez, ale też marzenia, konsekwencja i wytrwałość by być codziennie lepszym człowiek dla siebie, najbliższych i przede wszystkim dla dzieci, bo z miłości do dzieci wszystko się zaczęło…

Nie znajdziesz u mnie „porad” dotyczące dzieci, które pokazują jak nimi sterować by były nam posłuszne, ciągle kontrolowane, które akceptują tylko prawa rodzicielskie, a niewiele miejsca poświęcają dziecku, jego potrzebom, uczuciom i rozwojowi.

Wiem, że czasami czujemy się bezradni i wychowanie dzieci, to egzamin, do którego nie można się przygotować. Każdego dnia jesteśmy zaskakiwani. Bycie ojcem i matką to trudna sprawa, ale o wiele trudniejsze może być bycie dzieckiem. Jednak zachęcam do podróży do świata dziecka, przyjmowania jego punktu widzenia, przypisywania dziecku zawsze dobrych, spójnych z faktami intencji.  Ja codziennie uczę się o nich i od nich czegoś nowego! Tak, od nich, bo dzieci uczą nas swą osobą więcej niż czasami my ich 🙂 A dzięki nim uczymy się po prostu relacji z drugim człowiekiem.