Książki,  Książki dla rodziców/specjalistów

Książka o rodzeństwie?

Zdarzyło mi się w pracy, że rodzice pytali mnie o polecenie książek dotyczących rodzeństwa. Pamiętam, że ta książka była wtedy u mnie na liście tych do przeczytania, choć jeszcze nie byłam w ciąży. Polecałam ją wtedy trochę w ciemno, bo znałam inne książki Gosi Stańczyk , uczestniczyłam w jej webinarach, a na co dzień, bardzo cenię jej wiedzę, jaką się dzieli.

Przyszedł czas na mnie…


W końcu usiadłam z tą pozycją w rękach i zaczęłam ją czytać. Myślę, że w idealnym momencie mojego i naszego życia!

Autorka porusza w niej nie tylko problemy z jakimi stykają się rodzice rodzeństwa, ale również zaczyna od sedna, czyli nadejścia nowego.Tego jak dobrze przeżyć czas oczekiwania, jak się przygotować do zmian i wsparcia starszego dziecka oraz na zrobieniu miejsca na wszystkie jego emocje, które będą się pojawiały.

Ta książka to duże wsparcie dla całej rodziny! Począwszy od budowania relacji między dziećmi, dbaniu o nią oraz o każde dziecko z osobna. Autorka pochyla się również nad samymi rodzicami, dając wskazówki na to, jak możemy zadbać o siebie samych.

Czy warto ją kupić?

To książka, która przepełniona jest cennymi treściami na każdej stronie i z której ciężko byłoby mi wyłapać jakiś jeden najbardziej wartościowy cytat, bo jest wartością samą w sobie.
Książka, którą z czystym sercem mogłabym polecić rodzicom, ale też specjalistom, którzy tych rodziców wspierają.
Książka „złoto”, do której warto wracać.


Jeśli spodobał Ci ten wpis, kliknij "Lubię to" albo udostępnij dalej! To daje mi motywację do działania! Dziękuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.