Aktywności

Kalendarz adwentowy

Wartości w życiu dziecka, to jego pewna ostoja do której zawsze może wracać w trudnych chwilach, które kształtują jego światopogląd, mają wpływ na jego zachowania. Warto, więc je w nim zakorzeniać, aby czuło się bezpieczne i pewne siebie.

Każdy z nas sam musi sobie odpowiedzieć na pytanie: jaki cel wychowawczy chce osiągnąć? Przy wychowaniu dziecka ważne są przede wszystkim te cele dalekosiężne, aby to co się dzieje tu i teraz miało odzwierciedlenie w tym co będzie później, kiedy dziecko stanie się dorosłe.

Ale co kalendarz adwentowy ma do tego?

Pierwszego grudnia zaczyna się pierwszy dzień adwentu. Nie będę tutaj pisała o wierze, bo każdy kieruje się tym co uważa za słuszne, wierzy w to co mu pomaga. Jednak kalendarz adwentowy to też pewna tradycja, która może sprawić, że ten czas przedświąteczny może być wartościowo wykorzystany dla całej rodziny, mimo tego czy jest się rodziną wierzącą czy nie.

Ja dopiero stworzenie kalendarza adwentowego mam przed sobą, ale podrzucam Wam pomysły na zadania jakie możecie wykonywać każdego dnia, aby w dziecku zakorzeniać dobre wartości związane z rodziną i pogłębić Wasze relacje. Starałam się zapisać takie pomysły, aby były jak najprostsze w realizacji i miały dobry wpływ na więzi rodzinne.

Wprowadzanie dziecka w świat wartości, budowanie z nim tego świata wartości, aby rozróżniało co jest dobre a co złe, to zadanie przede wszystkim dla rodziców, ale też opiekunów w żłobku i nauczycieli w przedszkolu. Takie kalendarze można wykonać również dla całej grupy w przedszkolu z zadaniami na każdy dzień i zadaniami domowymi na weekendy, co również zrobię w mojej grupie! Kiedy wymyślę już zadania dla moich dzieci, chętnie się również z Wami nimi podzielę!

Pomysł na wartościowy kalendarz adwentowy

Stwórzcie wspólnie swój kalendarz inspirując się poniższymi pomysłami a zadania do wykonania na 24 dni adwentu możecie pobrać poniżej. Niech to będzie czas pełny spokoju, przepełniony miłością i skupieniu się na relacjach rodzinnych!

Źródło: pinterest.pl
Źródło: pinterest.pl
Źródło: pinterest.pl
Źródło: pinterest.pl
Źródło: pinterest.pl

Jeśli spodobał Ci ten wpis, kliknij "Lubię to" albo udostępnij dalej! To daje mi motywację do działania! Dziękuje!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.