Mam już cztery miesiące!

Mam już cztery miesiące!

Dwa dni temu minęły cztery miesiące od mojego przyjścia na świat.

Przyglądam się…

I już coraz lepiej śledzę ten świat moim wzorkiem. Gdy usłyszę gdzieś w oddali tatusia to od razu się odwracam, a nóż go dojrzę!

Ooooo, ale widzę Deyna przechodzi obok, właśnie pije wodę. Ostatnio nawet z mamusią chodziliśmy za Deyną po mieszkaniu i tak się przy tym uśmiałem. Tyle radości sprawia mi patrzenie na nią, ma takie duże oczy i nosek.

Lubię się też przyglądać jak mama czy tata jedzą. Mamusia mi zawsze wtedy mówi co akurat jest na śniadanie czy obiad. Hmmm czyżby to były moje początki zainteresowania się innym jedzeniem? No ale na to mam jeszcze czas 🙂

Moje ulubione zabawy

Znacie zabawę w zajączka? Takie światełko kica sobie po ścianie i po suficie. Ostatnio mamusia odkryła, że właśnie temu się przyglądam i zaczęła się tak ze mną bawić a ja podążałem za nim wzrokiem. Raz był na drzwiach, raz na zdjęciu, za chwilę już na ścianie 😉

Druga przyjemność to książki. Tatuś ostatnio wypożyczył mi z biblioteki i dzięki temu mogę przyglądać się obrazkom już nie tylko w czarno białych kolorach. Najbardziej to chyba lubię czerwony, jest taki wyrazisty. Mamusia codziennie ze mną przegląda te książeczki i mówi mi co znajduje się na obrazku, jakie dźwięki wydaje dana rzecz czy zwierzątko. Bardzo to lubię. Ciekawe czy uda się mamie wzbudzić we mnie pasję do książek taką jaka ona ma?

Trzecią zabawa to nauka przewracania się na brzuszek. Parę razy mi się już udało, ale jeszcze nie za każdym razem. Czasami się denerwuję jak próbuje, próbuje i mi się nie udaje, ale wtedy mamusia czy tatuś mi troszkę pomaga. I jak to mówią: „nauka czyni mistrza”!

A najlepsza zabawa z tatusiem? To zabawa w „a kuku”. Chowa mnie pod pieluszką, szybko ją odsłania i mówi: „a kuku”! Nawet parę razy udało mi się powiedzieć: „aaaaa ghu- ghu”, ale rodzice się wtedy cieszyli!

Natomiast najbardziej to chyba lubię tańczyć! Kiedy usłyszę ulubioną piosenkę to od razu na mojej twarzy pojawia się uśmiech i zaczynam machać rączkami i nóżkami a mamusia czy tatuś tańczą razem ze mną. Czasami sobie tak tańczymy w trójkę.  Oczywiście jestem wtedy na rączkach! Jak zaczynam być smutny i usłyszę jakąś piosenkę czy to do tańców, czy rodzice mi akurat zaśpiewają- to od razu poprawia mi się humor, chyba tak jak im. A Wy lubicie tańczyć?

Już też coraz częściej zaczynam się śmiać na głos- oj widzę wtedy łzy wzruszenia w oczach rodziców…  Ale wiecie- uśmiecham się cały czas, żeby nie było, że jestem smutny, ale jak to tatuś mówi: śmieję się wtedy takim „cichym śmiechem” 😉

Małe zaskoczenie

Ostatnio chyba zadziwiłem rodziców, bo zacząłem zasypiać bez bujania na rączkach. Mamusia kładzie mnie do łóżeczka, utula mnie do snu kocykiem, jest przy mnie a ja sam zasypiam. Widzicie… Bo z dziećmi to każdy dzień może być zaskakujący i odkrywczy.

Przyjaźń?

Rodzice od początku, starają się mnie poznawać z nowymi osobami. Naszą rodziną, ich przyjaciółmi, ale jeszcze nie wychodzą ze mną w miejsca publiczne, bo teraz taki czas, że dużo ludzi choruje. No ale ostatnio byliśmy u przyjaciół ze strony mamy i poznałem mojego rówieśnika Franka, trzy tygodnie ode mnie starszego. A może też przyszłego przyjaciela? Kto wie?Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *