Chcę być w ciąży…

Chcę być w ciąży…

Dużo w Internecie można znaleźć blogów o szczęśliwym i zarazem nieperfekcyjnym macierzyństwie…

 

Nieperfekcyjnym- no bo kto z nas jest nieomylny? I choć nieperfekcyjnym, ale szczęśliwym. Chociażby z tego względu, że jest się matką. Dało się komuś życie, przez 9 miesięcy choć nie zawsze łatwych, ale pełnych nadziei i miłości, czuło się to dziecko pod sercem.

Znów tak mało piszę się o kobietach (może ciężko nam w Internecie mówić o tym co nas smuci, bo lepiej przyjmuje się to co nas uszczęśliwia?) które poroniły, które chcą mieć dziecko a nie mogą. Które przez cały miesiąc żyją nadzieją, że może się już w końcu udało. Które są czułe na każdą małą zmianę jaką przekazuje im organizm. Które już potem doszukują się nadziei właśnie w każdym zaobserwowanym odczuciu. I kiedy te wszystkie symptomy mogłyby wskazywać na ciąże… Znów tylko jedna kreska… Płacz i strach, że czemu się nie udaje?  Strach, bo nadchodzi czas kiedy warto byłoby pójść do lekarz, i lęk przed tym co się usłyszy…

 

A jeżeli nie będę mogła mieć dzieci?

I ciągłe myśli w głowie: „niektórzy nie chcieli, a mają dziecko…” Zazdrość kiedy widzi się czyjeś szczęście. Wokół nagle pełno kobiet w ciąży, ciężko jest czasami się cieszyć czyimś szczęściem, kiedy Twoje nie nadchodzi.

Po jakimś czasie człowiek czuje się już bezsilny, nawet odchodzi gdzieś ochota na jakiekolwiek zbliżenia z partnerem. Myśli ciągle wędrują wokół tego, że może za bardzo się chce, że może to nie ten czas. A może coś jeszcze w życiu musi się wydarzyć, musimy się czegoś nauczyć i wtedy przyjdzie odpowiednia chwila?

 

Dla wielu rodziców dziecko to wartość…

Pewien etap życia do którego się dorasta, żeby mógł nadejść. Choć dla niektórych nadchodzi w najmniej oczekiwanym momencie.

Aż przychodzi taki dzień, że siadasz i myślisz, że może warto komuś życzyć dobrze? Po co hamować dobre emocje?

Posiadanie dziecka nie powinno być wyznacznikiem naszego szczęścia, aby mieć dziecko powinno się być szczęśliwym i spełnionym.

Tylko wtedy pozwalamy dziecku być sobą. Szczęśliwi i spełnieni rodzice to najlepsi rodzice, bo wtedy każdy w rodzinie szanuje swoją wartość.

I myślę, że przede wszystkim warto po prostu żyć i robić to co się kocha, i rozmawiać o tym co się czuje. Brak możliwości wyrażania tego co się czuje, brak rozmowy z partnerem, sprawia, że w związek wchodzą negatywne emocje, psują się wasze relacje i miłość powoli umiera.  A czy te relacje nie powinny być najważniejsze?

Kiedy potrafimy o nie zadbać, będziemy też potrafili dbać o wieź z naszym dzieckiem od jego pierwszego dnia na świecie. W końcu dziecko przecież kiedyś dorośnie, a my wiążemy się z sobą z miłości, na dobre i na złe. O tą relację powinniśmy dbać każdego dnia, bo uważam, że naszego partnera poznajemy codziennie od nowa.

 

Ja może za szybko zaczęłam się martwić, ale mimo wszystko wiem, że kiedy chce się mieć dziecko obawy szybko nadchodzą. I często kiedy nagle odpuszczamy, nastaje ten dzień, kiedy pojawiają się magiczne dwie kreski…

 

 4 thoughts on “Chcę być w ciąży…”

 • ja od początku miałam obawy, ale już po magicznych 2 kreskach, no i urodziłam w 28tyg, na szczęście moj skarb to wielki mały silacz.
  Teraz bym chciała kolejne, ale chyba się nie zdecyduje ze wzgledu na to co przeszlam przez 52 dni, kiedy dziecko było w szpitalu…

  Duzo zdrowie dla Ciebie przyszla mamo. 😘

  • Dziękuje za wsparcie ;*

   Też mieliśmy chwilę strachu, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Teraz czekamy, kiedy zdecyduje się przyjść na świat 🙂

   Pozdrawiam i życzę dużo siły, i pozytywnych myśli ;*

 • od pół roku staramy się o rodzenstwo dla 4-letniego synka i coś nie wychodzi :/ staram się wyluzowąc, ale z każdym kolejnym miesiącem bez tych dwóch kresek jest coraz ciężej :/

  • Wydaje mi się,że wszystko siedzi w naszych głowach😘 Nawet kiedy mówimy,że się nie denerwujemy i nie myślimy o tym,to mimo wszystko tak jest.Bo jeśli komuś zależy to zawsze będzie się przejmował. Powodzenia😘

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *